Solidworks

SOLİDWORKS VE MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ 

         solidSolidworks 3D ve 2D olarak çalışan çizim programıdır. Böyle çalışan programlar CAD diye adlandırdığımız ( Computer Aided Design ) bilgisayar destekli tasarım programlarıdır. Özellikle makine imalatının tüm safhalarında hızlı ve pratik çözümler sunar. Makina tasarımı sırasında biz mühendislerin ihtiyacı olan tasarım malzeme seçimi montaj ve solidworks ile parametrik çalışan programlar yani solidworks’ ün arkadaşları ile CAM ( Computer Aided Manufacturing ) bilgisayar destekli üretim  ve CAE (Computer Aided Engineering) bilgisayar destekli mühendislik gibi programlar ile üretim safhalarında bize yardımcı olur. Eğer bu tip programları öğrenmek istiyorsak eğer en  az günde 3 saatimiz ayırmalıyız ve bolca pratik gerekli tabi öğrenmeye nereden başlamalıyız?

solidworks_149001      İlk olarak iyi bir teknik resim okuma ve çıkarta bilmeliyiz arkadaşlar çünkü iş orada yatıyor. Daha sonra ise CAD programı öğrenmeye başlayabiliriz. Şimdi nasıl öğreneceğiz? Forum sitelerinde biraz gezmemiz gerekicek veya kursa gidebilir yada solidworks’ ün Türkiye distribütörlerinden eğitim dvd si talep edebilriz.

     Son olarak arkadaşlar öğrenciyken öğrenmeye çalışın ve zamanınız varken pratik yapın bolca ileride gerçekten zor oluyor.


Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s